Poradniki do TikTok

W jaki sposób pobrać filmy z TikToka?

jak pobrać filmy z tiktoka

TikTok, wcześniej Musical.ly, staje się coraz bardziej popularny w Polsce, szczególnie wśród młodzieży. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że TikTok to wylęgarnia wielu świetnych filmików, to miejsce, gdzie każdy może zamieścić własną wersję nagrania do danej muzyki lub też wyzwania, nie tracąc przy tym anonimowości.

TikTok umożliwia też pobieranie filmików, chyba że ich właściciel sobie tego nie życzy. Dzisiaj pokażemy Ci w jaki sposób można pobrać film z TikToka nawet wtedy, gdy właściciel zablokował jego pobieranie.

Czym właściwie jest TikTok?

Swego czasu Musical.ly był bardzo popularną aplikacją, która umożliwiała udostępnianie krótkich, 15-sekundowych filmików. Jej głównych celem było podkładanie własnego video pod konkretny dźwięk, czyli innymi słowy synchronizowanie ust z muzyką. Liczba użytkowników wynosiła ponad 100 mln. W sierpniu 2018 roku aplikacja została przejęta przez chińską firmę ByteDane, a wszyscy użytkownicy zostali przeniesieni do nowej aplikacji o nazwie TikTok.

Nowa aplikacja daje użytkownikom znacznie więcej możliwości, dzięki czemu jest w stanie docierać do coraz większej ich ilości. Założenia TikToka są podobne co Musical.ly, ale z uwagi na dużo szerszy zakres możliwości, TikTok jest reklamowany jako sieć społecznościowa. Dzięki TikTokowi możesz tworzyć różne filmiki, brać udział w wyzwaniach, podkładać swoje filmy do różnej muzyki, tworzyć pranki i różne triki. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń!

Obecnie z aplikacji korzysta ponad 500 milionów aktywnych użytkowników i ta liczba wciąż rośnie.

Lajki na tiktok

W jaki sposób można pobrać film z TikToka?

Obecnie większość aplikacji, a zwłaszcza te duże portale jak YouTube, Facebook czy Twitter nie pozwalają pobierać filmów, czasami nawet wtedy, kiedy film jest na Twoim koncie. Serwisy te starają się uzależnić od siebie internautów, gdyż każda osoba na portalu przeliczana jest na pieniądze (dochód z reklam). Z tego względu zapisywanie filmów na tych portalach najczęściej wymaga użycia innych aplikacji lub serwisów.

Jeśli chodzi o TikToka to sprawa wygląda inaczej – platforma pozwala nam na pobieranie śmiesznych filmików, nawet wówczas, gdy nie jesteśmy ich właścicielami. Co więcej, nawet nie musimy posiadać konta na TikToku, żeby móc to zrobić.

Sposób 1 – pobranie udostępnionego filmiku z TikToka

Jeżeli chcesz pobrać film z TikToka, to wykonaj te kroki:

 1. Włącz aplikację TikTok.
 2. Odszukaj film, który chcesz pobrać.
 3. Naciśnij na film który chcesz pobrać i przytrzymaj.
 4. Z wyświetlonych możliwości wybierz opcję „Zapisz wideo” .
 5. Jeśli po raz pierwszy pobierasz filmik, wyraź zgodę na dostęp do zdjęć.

Na dolnym pasku będziesz mógł podejrzeć postęp, a po zakończeniu pobierania pojawi się komunikat „Zapisano film” oraz wyświetli się dodatkowe okno z możliwością udostępnienia pobranego przed chwilą filmiku (np. wysłania komuś za pośrednictwem WhatsApp lub innej aplikacji).

Domyślnie film zostanie pobrany do aplikacji, która obsługuje zdjęcia w telefonie – w przypadku iOS’a będzie to aplikacja „Zdjęcia”, a w przypadku telefonu z Androidem – aplikacja „Zdjęcia Google”.

Sposób 2 – pobranie udostępnionego filmiku z TikToka

Poniżej przedstawimy drugi, bardzo podobny sposób umożliwiający nam pobranie filmu z TikToka.

 1. Włącz aplikację TikTok.
 2. Odszukaj film, który chcesz pobrać.
 3. Dotknij ikonę udostępniania.
 4. Wybierz opcję „Zapisz wideo”.

Podobnie jak w pierwszym przypadku na dolnym pasku będzie wyświetlać się informacja o statusie pobierania, a po jego zakończeniu wyświetli się komunikat „Zapisano film” oraz pojawi się dodatkowe okienko z możliwością udostępnienia filmiku innym osobom (np. za pośrednictwem innych aplikacji).

W tym przypadku filmik również zostanie pobrany do domyślnej aplikacji w telefonie.

Sposób 3 – pobranie nieudostępnionego filmiku z TikToka

Jeśli próbowałeś ściągnąć filmik korzystając z przedstawionych powyżej sposobów i nie widziałeś opcji „Zapisz wideo”, to prawdopodobnie właściciel  filmu specjalnie zablokował możliwość jego pobierania. W tym przypadku nie ma innej możliwości pobrania filmiku, jak użycie innej aplikacji w tym celu.

Sposób dla iPhone;a:

 1. Wejdź do sklepu App Store.
 2. Znajdź i ściągnij aplikację o nazwie „SaveTok”
 3. Uruchom ją.
 4. Wejdź do aplikacji TikTok.
 5. Wybierz interesujący Cię filmik na TikToku.
 6. Kliknij ikonę udostępniania.
 7. Spośród dostępnych opcji wybierz „Skopiuj link”.
 8. Wróć do aplikacji „SaveTok”
 9. Naciśnij przycisk „Save TikTok”.
 10. Naciśnij przycisk „Save Now”.

Wybrany przez Ciebie filmik pobierze się do domyślnego folderu pobierania.

Sposób dla telefonu z Androidem:

 

 1. Wejdź do sklepu Google Play
 2. Znajdź i pobierz aplikację „Video Downloader for TikTok”
 3. Uruchom aplikację.
 4. Wejdź do aplikacji TikTok.
 5. Wybierz filmik, który chcesz pobrać.
 6. Kliknij ikonę udostępniania.
 7. Wybierz „Skopiuj link”.
 8. Wróć do aplikacji Video Downloader, wklej adres i kliknij „Pobierz”.

W jaki sposób zabezpieczyć własne filmy przed ich pobieraniem?

Jeżeli boisz się, że inne osoby będą mogły pobierać Twoje filmiki mimo tego, że zablokujesz opcję ich pobierania, to inną opcją jest ustawienie Twojego konta jako prywatnego, tak aby dostęp do niego mieli wyłącznie Twoi znajomi i Ty.

Drugą możliwością jest ustawienie wybranych filmików jako prywatne, wtedy Twoje konto w dalszym ciągu będzie widoczne dla innych użytkowników TikToka.