Poradniki do TikTok

Jak znaleźć się w zakładce Dla Ciebie na TikTok?

Zakładka Dla Ciebie

Wejście na rynek TikTok’a było szybkie dzięki mocnym działaniom marketingowym chińskiej firmy macierzystej, ByteDance. Może to mieć również coś wspólnego z faktem, że jako zabawny, krótkotrwały serwis społecznościowy, przyrównany jest do Vine (RIP). Ale wiele osób nie tylko z Polski zastanawia się jak trafić na tajemniczą zakładkę „Dla Ciebie” w aplikacji Tiktok dostępnej na telefony z Androidem, jak i iOS.

Wybij Konto Tiktok

Jak być w dla Ciebie na Tik Tok

Strona „Dla Ciebie” jest główną stroną TikTok’a, miejscem, gdy użytkownicy otwierają aplikację. Filmy na tej stronie są umieszczane przez silnik rekomendacyjny, który ciężko rozgryźć dla przeciętnego użytkownika. Najbardziej szczegółową rzeczą, jaką udało nam się dowiedzieć, było to, że Dla Ciebie zmienia się w zależności od tego, co lubisz i kogo obserwujesz. Wysyłanie oczywistych sygnałów preferencji zmienia wyświetlane na Twoim telefonie filmy.

Najbliższą analogią do algorytmu Dla Ciebie jest strona na Instagram „Odkrywaj”. Oba są zaprojektowane wokół idei, że „To czym się interesujesz, to będzie wyświetlane.” Różnica polega jednak na tym, że każda aplikacja jest odwrotnością drugiej. Jeśli załadujesz Instagram, zostaniesz powitany przez obserwujące Ciebie osoby i możesz przejść do zakładki Eksploruj. TikTok otwiera się na stronie Dla CIebie, więc osoby, które faktycznie obserwujesz są drugorzędne w stosunku do algorytmu ciągłego uaktualniania zaleceń.

Znaczenie i moc strony Dla Ciebie jest podobna do Facebooka – tablica . Jest on spersonalizowany dla każdego użytkownika, ale czuje się, jakby był uniwersalny ze względu na jego rolę jako głównej sekcji aplikacji. Z tego powodu, użytkownicy TikTok starają się rozwijać patent na ich drogę do strony Dla Ciebie podobne do sposobu mediów i firm walczących o miejsce na Tablicy. Wejście na strony wielu użytkowników Dla Ciebie jest najszybszym sposobem na zdobycie nowych obserwujących.

Skuteczne metody na zakładkę „Dla Ciebie” w TikTok

Ciekawy film – dąż do tego, aby Twój film został cały obejrzany

Jednak w przeciwieństwie do Facebooka, TikTok nie oferuje najlepszych praktyk, pozostawiając użytkowników do samodzielnego spróbowania swoich sekretów. „Mam swoje własne teorie, ale chyba nikt nie wie dokładnie, jak to działa”, powiedział mi Jacob Pace, dyrektor generalny Flighthouse, marki medialnej TikTok. On teoretyzował, że film wideo jest bardziej prawdopodobny, aby rozprzestrzenić się na inne kanały Dla Ciebie, jeśli ktoś ogląda go całego (ma wysoki wskaźnik retencji), oczywisty znak, że ktoś zrobił coś ciekawego. Wideo, które konsekwentnie zdobywa popularność, może zachowywać się podobnie.

„Myślę, że to po prostu zaczyna się nasilać coraz bardziej w oparciu o wskaźnik retencji” – Powiedział. „Jeśli dziesięć osób obejrzy go całego, to będzie polecany do kolejnych stu osób,” i tak dalej, rozprzestrzeniając się wykładniczo 🙂

Dodawaj właściwe hashtagi do filmów

Ale są też inne mity o stronie Dla Ciebie, mniej intuicyjne i bardziej dyskusyjne. Najbardziej skuteczną konwencją TikTok jest seria hashtagów, które są przyklejane do wielu popularnych filmów. Może to być #dlaciebie lub #foryoupage lub #tiktokpolska. Użytkownicy TikTok’a wierzą, że dodanie tych hashtag’ów pomaga nadać im impuls w oczach wszechmocnego algorytmu. TikToka – Według nas ma to spory wpływ na znalezienie się w zakładce Dla Ciebie.

Istnieje wiele filmów na YouTube oferujących młodym ludziom rady, jak stać się sławnym TikTokiem. Podkreśla się w nich właściwą etykietę hashtagową. „Nie używaj czterech hashtagów. Potrzebujesz zgrabnego napisu” – mówią. Użyj hasztagó, a następnie użyj końcowego tagu dla typu Twojego video, w który wpadnie twój film. Dbaj o swoje filmy. Więcej informacji o hashtagach w naszym wpisie.

Twórz filmy, które są na trendzie

Inne rady sugerują, że użytkownicy surfują po trendach. Zrób krótkie filmy. Twórz filmiki z udziałem memów. Używaj modnych dźwięków i rób taneczne wyzwania. Jak w każdym innym serwisie społecznościowym wykorzystującym algorytmy, surfowanie na fali trendów jest o wiele łatwiejsze niż wymyślanie własnych.

Podsumowując – Jak widzisz nie ma jednej złotej zasady na to jak się znaleźć w zakładce Dla Ciebie na Tiktoku. Opisaliśmy nasze skuteczne metody, które nie zadziałają u każdego. Polecamy Tobie, aby sumienie testować wszystkie metody, aż w końcu dojdziesz do wniosku, że to działa. Dojdziesz do metody, która będzie w 100% skuteczna w tym, aby znaleźć się na stronie „Dla Ciebie”.
Natomiast jeśli nie masz czasu na to, aby testować wszystkie metody, aby stać się popularnym na Tiktoku mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie jak skutecznie i szybko zdobyć fejm na tiktok 🙂 Wybij się na TIKTOK, klikając na czerwony napis i dowiedz się więcej o naszej autorskiej metodzie zdobywania obserwujących.