Poradniki do TikTok

Jak zarabiać na TikTok? – Zarabianie na Tiktoku w 2024?

Zarabianie na TikTok

Zarabianie na TikToku

Filmy wideo umieszczane na Tiktok poczyniły ogromne postępy w popularności od czasu kiedy wydano aplikacje na telefony z systemem Android i iOS w 2017 roku. Inaczej mówiąc Tiktok jest wiodącym na świecie miejscem dla krótkich mobilnych filmów wideo. Ideą TikTok jest to, aby ludzie mogli szybko i łatwo tworzyć krótkie filmy za pomocą swoich smartfonów, dzięki czemu każdy może być twórcą mediów. W lipcu 2019 roku, ponad 500 milionów aktywnych miesięcznie użytkowników aplikacji, co czyni go wiodącym pretendentem w świecie filmików wideo.

W tym poradniku omówimy podstawowe sposoby, w jaki można zarabiać na TikTok. Należy pamiętać, że nie ma „magicznej formuły”. Nie ma tajnej techniki, która pozwala Tworzyć wideo TikTok codziennie i w ciągu miesiąca przejść na emeryturę do domku położonego nad samym morzem na majorce, jak i do jazdy na motorówkach w basenie Morza Śródziemnego 😀 Gdyby tak było, nie mówilibyśmy Ci o tym wszystkim. Zamierzamy raczej porozmawiać o podstawach i dać ci kilka wskazówek, jak myśleć o monetyzacji Tiktoka, abyś mógł zdecydować, jak zacząć rozwijać swojego TikToka. Zarabianie pieniędzy na TikTok jest jak zarabianie pieniędzy gdziekolwiek indziej – wymaga pracy, kreatywności, trochę szczęścia i – co najważniejsze – tworzenia wartości, tak aby inni ludzie chcieli być częścią tego, co robisz. Jeśli nie tworzysz wartości, nie zarabiasz pieniędzy.

Bądź influencerem na TikToku

Bycie influencerem na Tiktoku być może kojarzy Ci się z czymś nieosiągalnym dla Ciebie, bo przecież tylko sławne osoby są influencerami… Nic bardziej mylnego! Influencerem może być każdy, nawet Ty. Poniżej przedstawiamy wskazówki jak w prosty sposób stać się sławną osoba na Tiktoku. Między innymi możesz wybić się na Tiktok dzięki naszej ekipie Klikając TUTAJ.

Prawdziwi influencerzy to ludzie, którzy mają rzeczywiste naturalne pozyskiwanie follow (Tak jak dzięki naszemu narzędziu), którzy faktycznie cenią i szanują „influencerów”. Na świecie istnieje wiele prawdziwych „influencerów”, w skali dużej i małej. Krytycy jedzenia dla głównych gazet są zazwyczaj wpływowymi osobami, podobnie jak krytycy filmowi. Na szerszą skalę, Blowek był kiedyś bardzo silnym wpływowcem i nadal ma dużą siłę przebicia. Dziś tendencja ta wydaje się być skierowana w stronę mniejszych wpływowych, ale wciąż ludzi o dużym zasięgu.

Jeśli macie coś wartościowego do powiedzenia i macie ludzi, którzy zwracają uwagę na wasze opinie, to TikTok daje wam bardzo prostą metodę zarabiania na waszych występach w aplikacji. Wystarczy, że polecisz produkty i usługi, z których naprawdę korzystasz i uważasz, że są dobre: te marki, sklepy, artyści lub ktokolwiek inny z przyjemnością zrekompensuje ci twoje poparcie dla ich produktów lub usług. Musisz mieć naprawdę duże i zaangażowane grono zwolenników. Z prawdziwej obecności influencera, można łatwo zarobić tysiące lub dziesiątki tysięcy złotych za polecanie czyjegoś produktu.

Kolejna zarabiania na TikToku

Pamiętaj, że jeśli chcesz mieć długotrwałe i regularny zarobki z TikToka musisz zmienić tok myśli na taki, żeby nie oczekiwać wysokich zarobków w jeden dzień. Jeśli chcesz zarabiać kolejne miesiące i lata poprzez Tiktok, musisz budować sobie alternatywy. Prowadzenie równolegle Instagrama, czy fanpage na Facebooku nie tylko przyniesie Ci więcej fanów, ale patrząc przez pryzmat czasu reklamodawcy nie będą chcieli reklamować się na TikToku, ale na przykład poprzez Instagrama czy Facebook. Dlatego w każdym video, poście czy gdziekolwiek indziej, informuj swoich fanów, żeby obserowowali Cię również na pozostałych mediach społecznościowych.

Zarabianie na TikTok – podsumowanie

Dopóki sieć reklamowa TikTok nie będzie się rozwijać, najłatwiejszym sposobem zarabiania pieniędzy przez osoby wpływające na TikTok jest bezpośrednie porozumienie z markami. Gdy ludzie staną się bardziej znani na platformie, zaczną się zbliżać do nich z propozycjami biznesowymi. Po policzeniu obserwujących w tysiącach możesz zacząć patrzeć na zarabianie na TikTok. Wiadomo, że firmy płacą od 200 do 20 000 złotych za markowy film promowany przez osoby wpływowe, w zależności od poziomu zasięgu danej osoby.

Niektóre sposoby zarabiania pieniędzy na TikTok:

  1. Promowanie marek w twoich filmach (tak jak każda inna forma marketingu influencerów), bezpośrednio lub bardziej pośrednio (jak film rozpakowywujący lub po prostu nosząc ubrania marki mody w swoich filmach)
  2. Wzajemne promowanie swoich promocji na innych platformach, np. Jeśli zarabiasz na YouTube, możesz użyć swojego kanału TikTok, aby przyciągnąć ludzi do swojego kanału YouTube
  3. Wykorzystywanie filmów TikTok do promowania przedmiotów, które gdzieś sprzedajesz
  4. Tworzenie filmów na żywo i otrzymywanie wskazówek od widzów.