Poradniki do TikTok

Jak zrobić płynne przejścia na TikTok – Poradnik

Jak robić płynne przejścia na tiktok

Przejścia na TikTok

Ciekawe filmy i efekty wizualne sprawiają, że ludzie rozdają like i oglądają Twoje Tiktoki. Płynne przejścia są szczególnie ważne podczas tworzenia filmów na TikTok i mogą być wykorzystane więcej niż tylko do płynnej zmiany scen. Są one również przydatne, gdy chcesz ożywić swój film, przekazać określone emocje lub w kreatywny sposób przełączać się między kątami widzenia kamery.

Podczas korzystania z przejść na TikTok’u, Twoim celem powinno być stworzenie płynnej narracji, która nie będzie odwracać uwagi od akcji w filmie. Oznacza to, że nie wszystkie przejścia są odpowiednie dla Twojej treści. Niektórzy amatorzy, początkujący Tiktokerzy często popełniają błąd, stosując bardzo kolorowe lub animowane efekty przejścia, które mogą być interesujące do oglądania, ale całkowicie nieodpowiednie dla filmu. A więc…

Jak robić fajne przejścia na Tiktok?

Wybierając przejścia do filmu TikTok, należy dokładnie rozważyć każde z nich, aby upewnić się, że są one idealnie dopasowane. A jeśli nie wiesz, jak to zrobić, po prostu przeczytaj ten poradnik i dowiesz się, jakie są najpopularniejsze przejścia do TikTok i jak to zrobić na TikTok.

Jak wybrać odpowiednie przejście dla Twojego TikTok Video?
Wiele z przejść dostępnych w aplikacji TikTok jest często używanych przez użytkowników. Przejścia takie jak Countdown, Switch on i Switch off są często preferowane ze względu na ich prostotę i łatwość użytkowania.
Inne, takie jak Shooting Frame i Circle, mogą być używane, gdy chcesz być bardziej kreatywny. Te przejścia naprawdę dodają energii do filmu między scenami.

Jeśli chcesz dodać przejście do swojego filmu TikTok, każde z tych przejść dostępnych w aplikacji jest dobrym wyborem: Powiększanie, Przesuwanie, Przewijanie, Horyzontowanie, Pionowe, Poziome i Obracanie.

Teraz sprawdźmy, jak zastosować przejścia w TikTok w następujący sposób.

Sposób 1. Stosowanie przejść bezpośrednio na Tiktok

  1. Otwórz aplikację TikTok na telefonie iPhone lub Android, stuknij ikonę „+” na dole ekranu, aby rozpocząć nowe nagranie. Wybierz długość filmu, a następnie dotknij i przytrzymaj duże czerwone kółko, aby rozpocząć nagrywanie.
  2. Zwolnij czerwone kółko, gdy chcesz wstrzymać nagrywanie, a następnie dotknij i przytrzymaj je ponownie, aby wznowić nagrywanie. Po zakończeniu nagrywania, dotknij „Dalej”.
  3. Teraz możesz rozpocząć dodawanie efektów przejściowych. Dotknij przycisku „Efekty”, a następnie „Przejścia” u dołu ekranu, aby otworzyć panel efektów przejścia. Dotknij dowolnego efektu przejścia, aby go zastosować.
  4. Kiedy skończysz, przejrzyj swój film, a następnie naciśnij „Zapisz”, a następnie „Dalej” > „Wyślij”, aby udostępnić swój film w serwisie TikTok.

Sposób 2. Stosowanie przejść za pomocą innych aplikacji

# FilmoraGo

FilmoraGo to aplikacja do montażu wideo, która oferuje większy wybór efektów przejść niż te, które można znaleźć na TikTok. Dostarcza wiele darmowych treści i rozszerzonych funkcjonalności, z wieloma funkcjami i dodatkami oferowanymi za darmo.

W aplikacji znajdziesz klasyczne przejścia, takie jak:

  • Shutter
  • Dissolve
  • Split
  • Zoom in/out
  • Wipe

które pomogą Ci stworzyć płynny przepływ do Twoich filmów TikTok.

Oprócz efektów przejścia, użytkownicy mają dostęp do dobrych narzędzi do edycji wideo, a także do szerokiego wyboru motywów, efektów i specjalnych filtrów do wyboru. Jest to popularne zwłaszcza w przypadku filmów TikTok i Instagram, ponieważ nie dodaje znaku wodnego na bezpłatnej wersji.

# Inshot

InShot Video Editor i Video Maker dla systemów Android i iOS to kolejne alternatywne rozwiązanie do dodawania przejść do filmów TikTok. Aplikacja oferuje przyzwoitą liczbę przejść i narzędzi do edycji wideo, które pomogą Ci dodać efekty przejścia, które mogą nie być w aplikacji TikTok.

Aplikacja ta posiada tylko podstawowe funkcje, które sprawiają, że jest łatwa w użyciu dla początkujących. Oznacza to, że jej możliwości w zakresie edycji wideo są ograniczone. Ponadto, InShot wyświetla reklamy i zawiera znak wodny do filmów, chyba że płacisz za jego wersję premium.

To wszystko! Mamy nadzieje, że pomogliśmy tobie w Tworzeniu najwyższej jakości filmów na TikToka. Za pomocą fajnych przejść możesz zyskać autorytet w oczach twoich obserwujących, a organiczni widzowie twojego profilu będą udostępniać twoje Tiktoki swoim znajomym, dzięki czemu nie tylko zyskasz dużą ilość obsrwujących na TikToku, ale także zwiększysz zasięgi.

Jak zdobyć popularność dzięki profesjonalnym przejsciom na Tiktok?

Przy zastosowaniu płynnych przejść na Twoich tiktokach, zyskasz więcej lajków i obserwujących. Ale to nie wszystko! Jeśli chcesz w szybkim czasie wybić swoje konto na Tiktok, możesz skorzystać z naszego autorskiego narzędzia do zdobywania fanów na TikTok. Przejdź do zakładki „Fejm w 5 minut” na naszej stronie, aby wybić swoje konto tiktok 🙂

[sociallocker id=”1974″] [/sociallocker]