Poradniki do TikTok

Jak zmienić swój wiek na TikTok?

Jak zmienić swój wiek na TikTok

Jak zmienić swój wiek na TikTok, jeśli został wprowadzony nieprawidłowo?

Na TikTok nie można zmienić swojego wieku w obrębie aplikacji. 

Aby zmienić swój wiek na TikTok, musisz skontaktować się z zespołem obsługi klienta w ramach aplikacji lub przez e-mail.

TikTok ma na celu uniemożliwienie niepełnoletnim użytkownikom oglądania treści o wyraźnym charakterze lub angażowania się w kontakty z dorosłymi użytkownikami.

Wielu z setek milionów aktywnych użytkowników platformy jest poniżej 18 roku życia, co wzbudziło obawy o prywatność nieletnich, choć aplikacja kieruje swoje „pełne doświadczenie TikTok” do użytkowników w wieku 13 lat i starszych, zgodnie z centrum bezpieczeństwa.

Oto co musisz wiedzieć o ograniczeniach wiekowych na TikTok, i czy możesz zmienić swój wiek, jeśli wprowadziłeś go niepoprawnie. 

Czy możesz zmienić swój wiek na TikTok?

TikTok zaostrzył swoje ustawienia prywatności w 2021 roku, czyniąc wszystkie konta poniżej 16 roku życia prywatnymi i usuwając możliwość zmiany daty urodzenia w aplikacji po ustawieniu wieku. 

Teraz, aby zmienić swoją datę urodzenia w TikTok – jeśli jest niedokładna – będziesz musiał skontaktować się z zespołem obsługi klienta aplikacji.

Jak zmienić swój wiek na TikTok

Jeśli Twój wiek został wprowadzony nieprawidłowo w aplikacji TikTok i chcesz go poprawić bez tworzenia nowego konta, możesz wysłać wiadomość e-mail do TikTok na adres infocontact@tiktok.com, aby poprosić o zmianę lub skontaktować się z zespołem obsługi klienta platformy za pośrednictwem sekcji Wsparcie w aplikacji, jak opisano poniżej.

  1. Otwórz aplikację TikTok na iPhone’a lub Androida.
  2. Stuknij w Profil na dole po prawej stronie ekranu głównego.
  3. Stuknij w trzy linie w prawym górnym rogu.
  4. Spowoduje to przejście do strony Ustawienia i prywatność. Przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję Wsparcie, a pod nią stuknij Zgłoś problem.
  5. Wybierz na Konto i profil.
  6. Stuknij w Editing profile.
  7. Wybierz opcję Inne.
  8. Po wykonaniu tej czynności stuknij w opcję Potrzebujesz więcej pomocy?
  9. Spowoduje to przejście do formularza opinii, w którym możesz wpisać prośbę tekstową o zmianę niedokładnej daty urodzenia na swoim koncie.

Następnie przedstawiciel obsługi klienta TikTok wyśle do Ciebie wiadomość e-mail na adres powiązany z Twoim kontem. W tej korespondencji prawdopodobnie będziesz musiał dostarczyć jakąś formę identyfikacji wydanej przez rząd, aby potwierdzić swoją tożsamość i datę urodzenia w celu dokonania zmiany.