Poradniki do TikTok

Jak dodać własną muzykę do filmów TikTok w 2024?

wlasna-muzyka-na-tiktok

Dźwięk na TikToku – Wprowadzenie

TikTok jest najbardziej popularną aplikacją do tworzenia jednych z najbardziej zabawnych i ekscytujących filmów w Internecie. Możesz wyrazić, jak się czujesz, używając jednego z wielu różnych efektów, ale czy wiesz, że możesz również dodać do swojego teledysku swoją ulubioną muzykę? Ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić, a także kilka innych fajnych rzeczy, które sprawią, że Twój film będzie wyjątkowy.

Jak dodać muzykę filmu na TIKTOK?

 1. Kliknij na przycisk „Prześlij”, aby dodać film, którego chcesz użyć.
 2. Kliknij na opcję „Dodaj dźwięk”, a zobaczysz stronę Dźwięk. Znajdziesz tam wszystkie dostępne dźwięki i utwory, które TikTok ma do zaoferowania.
 3. Szukaj opcji: „Mój dźwięk”. Jest w prawym górnym rogu strony.
 4. Dotknij go, a zobaczysz wszystkie utwory zapisane w telefonie. Wybierz utwór, który chcesz dodać do swojego filmu.
 5. Wybierz przycisk „Record” (Nagrywaj), aby rozpocząć filmowanie. Zakończ filmowanie, a następnie dodaj wybrane efekty i filtry. Możesz również zwolnić lub przyspieszyć filmowanie.
  W poprzednich poradnikach pisaliśmy jak sprawić, by Twój film tiktok zyskał popularność, porozmawiajmy o tym, jak możesz dodać własną muzykę do TikTok’a, na wszelki wypadek, gdybyś nie lubił tej muzyki już na platformie.

Jak dodać własną muzykę na TikTok?

Poniższe kroki pokazują, jak przesłać swój własny utwór z telefonu do TikTok; zakładamy, że nagrałeś już swój film. Przed wykonaniem tego kroku upewnij się, że wszystkie Twoje ustawienia są prawidłowe, ponieważ w przeciwnym wypadku Twój film może nie wyjść tak jak oczekujesz 🙂

 1. Nagraj wideo, a następnie zapisz je w TikTok.
 2. Prześlij swoje MP3 i przygotuj je na urządzeniu.
 3. Wybierz ikonę plus w głównym oknie aplikacji.
 4. Wybierz opcję wideo z Twojego konta i wybierz wideo, które właśnie przesłałeś do aplikacji.
 5. Zobaczysz teraz czarne okno podzielone na dwa ekrany. Na górnym ekranie zostanie wyświetlony Twój film, a na dolnym – Twoja oś czasu. Jest to interfejs edycji, z którym będziesz pracować przy każdym filmie.
 6. Kliknij przycisk „wycisz”, aby wyciszyć film – ułatwi to jego edycję.
 7. Kliknij na opcję „wstecz”.
 8. Wybierz opcję audio, której chcesz użyć.
 9. Wybierz ścieżkę dźwiękową, której chcesz użyć dla danego filmu.
 10. Kliknąć na opcję „trzech kropek” (…), a następnie kliknąć na opcję plus (+). Teraz zobaczysz okno z falą dźwiękową i ścieżką, którą wgrałeś do swojego TikTok’a.
 11. Dostosuj swój dźwięk tak, jak uważasz to za stosowne.

Musisz włożyć wiele pracy w każdy film, jeśli chcesz stać się sławny na TikTok’u. Minie trochę czasu, zanim opanujesz wszystkie efekty i funkcje, których możesz potrzebować, aby nagrać idealny film. Oznacza to, że musisz dodać odpowiednią muzykę, aby wyeliminować odgłosy w tle i sprawić, aby oglądany film był zabawny. Mamy jeszcze kilka pomysłów na to, jak sprawić, by muzyka w Twoim teledysku była odpowiednia 🙂

Dopasuj muzykę w tle

Musisz dodać odpowiednią muzykę do filmu, aby go wyróżnić i pozbyć się irytujących dźwięków w tle. Możesz opublikować film bez dźwięku, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że zwróci on dużą uwagę. Postaraj się włożyć trochę wysiłku, a wszystko się Tobie opłaci.

Pozbycie się odgłosów tła jest super proste, ponieważ Tik Tok posiada wbudowaną funkcję do tego. Możesz albo zmniejszyć hałas, albo całkowicie go wyciszyć. Stuknij w ikonę Miksera. Przeciągnij suwak „Oryginalny dźwięk” aż do końca po lewej stronie. Zamień oryginalny dźwięk na ścieżkę dźwiękową i przeciągnij suwak w prawo.

Przytnij piosenkę, żeby pasowała

Czasami możesz potrzebować konkretnej części utworu, aby dodać go do swojego teledysku Tik Tok. Jeśli ta część znajduje się w środku utworu, musisz ją znaleźć i wyciąć. Przycinanie plików audio może pomóc Ci wywrzeć większy wpływ na Twoich widzów, a oto jak to powinno się zrobić.

Przejdź do strony „Dodaj dźwięk” i wybierz ikonę „Przytnij”, tuż obok ikony „Mikser”.
Przeciągnij ikonę do punktu startowego i dostosuj długość klipu audio. Część żądanego utworu pojawi się na niebiesko. Po przycięciu utworu naciśnij przycisk „Gotowe”.

Dodawaj modną muzykę

Możesz dodać popularną muzykę do swojego filmu bezpośrednio z aplikacji, ponieważ TikTok posiada unikalną opcję „Trending” w zakładce „Muzyka”. Kliknij na nią, a zobaczysz całą kolekcję popularnych piosenek, które możesz wykorzystać w swoim wideo. Wszystkie popularne piosenki możesz zapisać w zakładce „Ulubione” i wykorzystać je w przyszłych filmach.

Bądź najlepszy na TikTok

TikTok jest jedną z tych aplikacji, które pozwalają na wyrażanie swojej kreatywności bez ograniczeń. Możesz korzystać z wielu efektów i funkcji, aby wymyślać fajne filmy z synchronizacją warg, lub dodać dramatyczną muzykę, aby dopełnić tę scenę. Przy odrobinie praktyki możesz stać się następną gwiazdą TikTok’a. A nawet bez tego możesz stać się popularny, dzięki specjalnemu narzędziu do wybijania konta na TIKTOK. Zobacz Jak to działa.