Poradniki do TikTok

Jak zmienić swoje zdjęcie profilowe w serwisie TikTok

Jak zmienić swoje zdjęcie profilowe w TikTok

TikTok daje swoim użytkownikom pełną swobodę twórczą i materiał do pobudzenia kreatywności. Twoje zdjęcie profilowe to sposób, w jaki ludzie mogą Cię rozpoznać. Podobnie jak w innych aplikacjach, możesz również zmienić ten obraz w razie potrzeby. Jednak TikTok otwiera więcej drzwi, pozwalając użytkownikom dodawać filmy jako zdjęcia profilowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zmienić swoje zdjęcie profilowe lub zastąpić je wideo, trafiłeś we właściwe miejsce. Omówimy kroki, aby zmienić swoje zdjęcie profilowe na TikTok za pośrednictwem pulpitu i aplikacji mobilnej.

Zmiana zdjęcia profilowego lub wideo na TikTok

Te proste kroki pozwalają zmienić zdjęcie wyświetlane na TikTok za pośrednictwem różnych urządzeń.

Przez aplikację przeglądarkową

Obrazek profilowy TikTok można zmienić w dowolnej przeglądarce internetowej, gdy korzysta się z internetowej wersji aplikacji. Użytkownicy ze starszymi i niskimi komputerami mogą używać lżejszych przeglądarek, aby uzyskać dostęp do aplikacji.

lajki na tiktoku

Wykonaj poniższe kroki, aby zmienić swoje zdjęcie profilowe w serwisie TikTok.

 1. Zaloguj się na swoje konto TikTok poprzez stronę tiktok.com/login. Ta strona umożliwia otwarcie aplikacji za pomocą różnych metod, takich jak Twitter, Google, Facebook, e-mail i kod QR. Po zalogowaniu się zostaniesz przekierowany na stronę główną TikTok.
 2. Weź kursor  w prawym górnym rogu, ale nie klikaj. Pojawi się nowe rozwijane menu.
 3. Kliknij Zobacz profil, a wszystkie twoje wideo będą tam wyświetlone.
 4. Wybierz Edytuj profil. Stamtąd możesz zmienić swoje zdjęcie profilowe, nazwę użytkownika i bio.
 5. Stuknij ikonę pióra obok swojego aktualnego zdjęcia profilowego. Zostaniesz przeniesiony do swojej galerii zdjęć. Wybierz media, które chcesz przesłać.
 6. Dostosuj swoje zdjęcie przez powiększenie.
 7. Kliknij Zastosuj, aby zapisać ustawienia. Strona zostanie odświeżona z Twoim nowym zdjęciem profilowym. Wybierz Zapisz, a Twoje ostatnie zmiany zostaną zastosowane do profilu.

Pamiętaj, że tylko w wersji desktopowej jest możliwa zmiana zdjęć. Nie można zmienić ani przesłać filmów profilowych podczas korzystania z przeglądarki internetowej.

Przez aplikację mobilną TikTok

Większość osób korzysta z TikTok na swoich telefonach komórkowych. Oto kilka prostych kroków, aby zmienić swoje zdjęcie profilowe za pośrednictwem aplikacji mobilnej TikTok.

 1. Po zalogowaniu się do aplikacji, użytkownik zostaje przekierowany na stronę główną. Podobnie jak w wersji desktopowej, aplikacja pozwala na zalogowanie się za pośrednictwem poczty elektronicznej i różnych kanałów mediów społecznościowych.
 2. Stuknij w opcję Profil w prawym górnym rogu. To właśnie tam znajdziesz wszystkie przesłane, zapisane i polubione treści.
 3. Wybierz przycisk Edytuj profil na ekranie, aby dokonać zmian w profilu, takich jak nazwa, nazwa użytkownika, zdjęcie profilowe i filmy.
 4. Teraz stuknij Zmień zdjęcie, jeśli chcesz dodać obraz. Wybierz opcję Zrób zdjęcie, aby otworzyć aparat i kliknąć zdjęcie w miejscu. Możesz również wybrać Prześlij zdjęcie, jeśli chcesz wybrać je z galerii telefonu komórkowego.
 5. Po wybraniu nowego zdjęcia profilowego, masz możliwość powiększenia i przycięcia go. Pomaga to dostosować obraz do swoich upodobań. Opcja Undo (cofnij) powoduje cofnięcie niepożądanego dostosowania.
 6. Naciśnij Zapisz, aby przesłać obraz. Możesz dotknąć strzałki wstecz i kontynuować korzystanie z TikTok.

Aby przesłać wideo jako obraz profilowy TikTok należy:

 1. Wybierz Zmień wideo z Edycja profilu. Zostaniesz przeniesiony prosto do galerii zdjęć.
 2. Wybierz interesujące Cię wideo. Użytkownicy mogą przesłać klip o długości do sześciu sekund. Jeśli Twój jest dłuższy, skróć go używając dolnego paska.
 3. Stuknij Zapisz, a Twoje wideo profilowe zostanie zaktualizowane i będzie widoczne dla innych użytkowników TikTok.

Ta metoda jest odpowiednia dla wszystkich urządzeń, które mają zainstalowaną aplikację TikTok. Obejmuje ona smartfony, tablety i niektóre systemy operacyjne kompatybilne z Google Play Store.

Rzeczy do rozważenia przy wyborze zdjęcia profilowego dla TikTok

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie zmieniają swoje zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych. Ale możesz wybrać najbardziej odpowiedni obraz, biorąc pod uwagę następujące czynniki.

Wybierz odpowiednie filtry

Żyjemy w czasach, w których zdjęcia wydają się niekompletne bez filtrów. Wybierz zdjęcie, które rozjaśnia Twój odcień skóry i zachowuje naturalne rysy twarzy. Odpowiednie filtry podkreślą Twoje naturalne cechy.

Oświetlenie jest ważnym elementem

Wybieraj zdjęcia, które są jasne i wyraźne. Rób zdjęcia stojąc raczej naprzeciwko źródła światła. Dobre telefony z aparatami dają wyjątkowe rezultaty, jeśli wybierzesz odpowiednie oświetlenie.

Regulacja i kontrast

Robiąc zdjęcie, weź pod uwagę swoje tło. Nie będziesz chciał stać przed śmietnikiem i robić zdjęcia. Kontrastuj swój strój ze ścianami i tłem.

Na przykład, jasne kolory wyglądają super atrakcyjnie w dziennej konfiguracji ogrodu. Z drugiej strony, matowe odcienie wyglądają cudownie w jesiennej konfiguracji. Możesz dokonać tych poprawek za pomocą wysokiej jakości darmowego oprogramowania do edycji zdjęć.

Skup się na sobie

Kobieta robiąca selfie

Jeśli chcesz się wyróżnić na TikTok, wgraj zdjęcie profilowe, które skupia się na Twojej twarzy, a nie na tle czy obiektach. Dzięki temu Twoi odbiorcy nie zapomną o Tobie.

Przedstaw swoje prawdziwe „ja”. Zdjęcie z ulubionym szczeniakiem może przykuć wzrok ludzi. Jeśli lubisz makijaż, zaprezentuj z bliska swój najlepszy wygląd. Wszystko, co pozostawia wrażenie, może działać bardzo dobrze.

Jakość obrazu

Upewnij się, że wybrane przez Ciebie zdjęcie jest wysokiej jakości. Nie musisz mieć profesjonalnej lustrzanki, aby robić zdjęcia wysokiej jakości. Każde zdjęcie zrobione dobrym telefonem w odpowiednim świetle daje obiecujące rezultaty. Ostry obraz jest lepszy, jeśli chcesz przyciąć lub dodać filtr, ponieważ aplikacja lepiej zachowa jakość.

Zmień swoje zdjęcie profilowe i aktualizuj swój TikTok

Możesz zmienić swoje zdjęcie profilowe na TikTok za pomocą wersji desktopowej lub aplikacji mobilnej. Użytkownicy mogą zmieniać tylko zdjęcia profilowe, a nie filmy podczas korzystania z wersji desktopowej, ale aplikacja mobilna pozwala dodawać również filmy.

W tym artykule omówiono kroki, aby zmienić zdjęcie profilu TikTok. Możesz wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba, biorąc pod uwagę odpowiednie czynniki. Przy wyborze zawsze bierz pod uwagę światło, kontrast i filtry.

Mamy nadzieję, że Twoje następne zdjęcie profilowe będzie przyciągać uwagę i pozostawia wpływ na każdego, kto na nie patrzy.