Poradniki do TikTok

Czym są prezenty na TikTok i ile są warte?

Czym są prezenty na tiktok

Tworzenie treści online stało się w ostatnich latach bardziej opłacalną ścieżką kariery. Influencerzy i twórcy treści mogą teraz zarabiać pieniądze na różne sposoby – najczęstszym z nich jest przychód z reklam. Oprócz tego, pieniądze można zarobić poprzez darowizny od wiernych followersów. Prezenty TikTok, inaczej mówiąc Gifty na tiktoku, są jednym z przykładów tego strumienia przychodów i z pewnością pomagają influencerom TikTok zarabiać więcej. Jak one działają, zapytacie?  

Czym są prezenty na TikTok?

gifty na tiktok

Jeśli wiesz już jak korzystać z TikTok, być może słyszałeś już o giftach na TikTok. W razie gdyby jednak nie, wiedz, że prezenty TikTok to darowizny, które followersi przekazują influencerom. Występują one w wielu formach i kosztują różną ilość monet TikTok za prezent.

Przekazane prezenty TikTok są wymienialne na Diamenty, które można wymienić na gotówkę. W ten sposób wielu influencerów zarabia i jak fani mogą okazać swoje wsparcie twórcom treści, które lubią. Ale zauważ, że ponieważ prezenty TikTok kosztują a, ich zakup będzie kosztował prawdziwe pieniądze.

Jak kupić prezenty TikTok

Jeśli chcesz kupić prezenty TikTok, aby przekazać je swoim ulubionym influencerom, najpierw kup monety. Monety te są wirtualną walutą aplikacji i mogą być używane do uzyskania prezentów i usług.

UWAGA

Aby kupić monety, użyj szczegółów płatności związanych z kontem Google Play lub Apple. Upewnij się, że masz już aktywne konto przed zakupem monet w aplikacji.

Wykonaj następujące kroki:

 1. Uzyskaj dostęp do aplikacji TikTok Android lub iOS.
 2. Sprawdź menu ustawień aplikacji.
 3. Następnie stuknij w Balans.
 4. Znajdź i wybierz opcję Recharge.
 5. Wybierz pakiet monet, który chcesz kupić.

Możesz też stuknąć ikonę prezentu w sekcji komentarzy filmu lub na dole filmu na żywo. Naciśnij link Recharge i wybierz stamtąd pakiet do zakupu.

Aktualny Cennik monet na TikTok

Kupując monety, warto już teraz wiedzieć, ile każdy pakiet monet kosztuje w USA. Tak więc, oto podział kosztów na dzień dzisiejszy:

Ilość monetCena
341,99 zł
654,99 zł
33023,99 zł
66047,99 zł
132194,99 zł
3303239,99 zł
6607479,99 zł
165001199,99 zł
Wartość monet na TikTok

Uwaga: Ceny mogą się różnić w zależności od regionu i kraju.

Ile kosztują monety na Tiktok
Zrzut ekranu kupna monet

Chociaż istnieją konkretne ceny, TikTok akceptuje również niestandardowe zakupy w aplikacji. To jest tylko wtedy, gdy chciałbyś kupić więcej niż 16 500 monet. Jednak cena niestandardowej kwoty będzie się różnić, a maksimum, które możesz kupić, to 2 500 000 monet. Ale maksimum jest obecnie wycenione na 1199,99 złotych.

Ponadto, wiedz, że po zakupie monet, nie możesz ich zwrócić lub wymienić na prawdziwą walutę. To samo dotyczy zdobytych przez Ciebie punktów nagród. Tylko diamenty są wymienialne na gotówkę.

Ile warte są gifty na TikTok?

{kalkulator dać}

Wartość prezentów TikTok można oszacować na podstawie tego, ile monet i diamentów stanowi ich równowartość. Niestety, wartość ta może być trudna do oszacowania ze względu na wielokrotne przeliczanie. Co więcej, TikTok nie upublicznił swoich metryk konwersji; nie ma pewnego sposobu na rozbicie obliczeń.

Kiedy te prezenty TikTok zostaną zamienione na diamenty, obliczenia stają się jeszcze bardziej zagmatwane. Diamenty nie mają stałej wartości pieniężnej. Ich wartość może się wahać, a oni tylko dostają przypisaną wartość pieniężną, gdy są umarzane.

Niemniej jednak, influencerzy używają szacunkowych wartości, aby obliczyć wartość diamentu. Wartość ta jest określana poprzez założenie, że jeden Diament jest wart dwóch monet. W rezultacie, influencer zarobi tylko połowę ilości monet za prezent. Ten prezent o wartości 5000 monet będzie wtedy wart 2 500 monet dla influencera. 

Poza tym, influencer otrzymuje tylko 50% darowizny. Pozostałe 50% trafia do TikTok jako część prowizji platformy. Biorąc to wszystko pod uwagę, szacunkowa wartość prezentu o wartości 5 000 monet to tylko 2 500 monet dla odbiorcy. 

jak kupić monety na tiktok

Jak wysyłać prezenty TikTok

Teraz, gdy znasz już podstawy kupowania prezentów TikTok, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak je wysłać. Możesz wysyłać prezenty TikTok zarówno na filmach na żywo, jak i tych gotowych. Live gifting i video gifting działają podobnie, a prezenty generowane przez obie metody są wymienialne na Diamenty. Oto jak wysyłać TikTok prezenty na żywo i prezenty wideo.

Wysyłanie prezentów wideo TikTok

 1. Otwórz film TikTok, do którego chcesz wysłać prezent.
 2. W prawej dolnej części wyświetlacza stuknij ikonę Komentarze (bąbelek mowy).
 3. Wybierz ikonę Prezent obok pola tekstowego.
 4. Wybierz prezent, który chcesz wysłać.
 5. Wpisz komentarz, a następnie naciśnij przycisk Wyślij.

Wysyłanie prezentów TikTok Live

 1. W środku filmu na żywo dotknij ikony Prezentu w dolnej części ekranu.
 2. Wybierz prezent, który chcesz przekazać twórcy wideo.
 3. Stuknij przycisk Wyślij znajdujący się pod prezentem.

Kto może wysyłać prezenty TikTok?

TikTok ma kilka wymogów dotyczących wysyłania prezentów TikTok – najważniejszym z nich jest wiek. Musisz mieć co najmniej 18 lat, aby wysłać prezent. Jeśli mieszkasz w Korei Południowej lub Japonii, ten wymóg wiekowy skacze odpowiednio do 19 i 20 lat. Ten wymóg wiekowy ma zastosowanie podczas wysyłania prezentów TikTok na filmach na żywo i nie na żywo.

Ponadto powinieneś być użytkownikiem TikTok z monetami w swoim cyfrowym saldzie TikTok. Prezenty TikTok kosztują w końcu monety – a te kosztują pieniądze. Stąd też trzeba będzie je kupić przez aplikację. Możesz zapłacić za nie poprzez swoje konto w Google Play lub Apple App Store.

Wreszcie, musisz być użytkownikiem TikTok mieszkającym w kraju, który obsługuje tę funkcję. Prezenty TikTok są dość nową funkcją po wszystkim, i nie został rozwinięty wszędzie jeszcze. Jeśli wszystkie filmy, które widzisz, nie mają ikony prezentu, być może mieszkasz w obszarze, w którym funkcja jest niedostępna.

Kto może odbierać prezenty?

Podobnie jak wiele innych platform, TikTok ma wymagania, które musisz spełnić, zanim zostaniesz dopuszczony do otrzymywania prezentów. Na przykład, musisz być użytkownikiem TikTok, który osiągnął 1000 wyświetleń wideo w poście w ciągu ostatnich 30 dni. Ponadto musisz mieć ukończone 18 lat, aby móc otrzymywać prezenty TikTok od swoich fanów. Istnieje również wymóg 1000-followerów, który musisz spełnić (liczba ta może się różnić w zależności od lokalizacji).

Oprócz tego twórcy tacy jak ty, którzy chcą otrzymywać prezenty TikTok, muszą dołączyć do Creator Next. To pozwala na dostęp do wielu funkcji monetyzacji TikTok. Po dołączeniu, przejdź do swojego profilu i wybierz „Ustawienia i prywatność” (to pod prawą górną ikoną z trzema liniami). Stuknij w „Narzędzia twórcy”, następnie „Prezenty wideo” i „Włącz prezenty wideo”, abyś mógł otrzymywać prezenty na swoich filmach.

Ponadto Twoje konto powinno mieć co najmniej miesiąc i w ciągu ostatnich 30 dni opublikować film, który nie jest ustawiony jako prywatny. Oczywiście, nie powinieneś naruszać wytycznych społecznościowych aplikacji i musisz być w dobrej kondycji z platformą. Wasze konto nie może być również Kontem Biznesowym, ponieważ tego typu profil nie kwalifikuje się do programu.

Jeszcze jedną rzeczą istotną dla tego tematu i na którą musicie zwrócić uwagę jest to, że nie wszystkie posty wideo kwalifikują się do otrzymania prezentów. Na przykład Duety, filmy Stitch, sponsorowane filmy TikTok i promowane posty nie kwalifikują się. Możesz jednak otrzymywać prezenty TikTok na filmach na żywo, o ile spełniasz wspomniane wymagania. Jeśli jesteś nowy na platformie i nie przeszedłeś na żywo, tutaj jest samouczek, jak przejść na żywo na TikTok.

Jak wypłacić diamenty TikTok?

Jeśli jesteś twórcą TikTok, możesz zarabiać diamenty za pomocą różnych środków. Należy jednak pamiętać, że wypłata zarobionych diamentów ma minimalne wymagania. Aby wyjaśnić, minimalna wypłata powinna wynosić 100 dolarów. Tak więc, jeśli masz coś mniej niż to, nie możesz wypłacić gotówki. Ponadto istnieje tygodniowy limit wypłat w wysokości 1000$, więc nie możesz wypłacić więcej niż 4000$ miesięcznie.

Ponadto, możesz wypłacić gotówkę tylko na konto PayPal. Nie możesz wypłacić swojego salda do banku lub innego portfela internetowego. Stąd przed wypłatą musisz najpierw połączyć swoje konto PayPal z kontem TikTok.

Podsumowanie

Prezenty TikTok to schludny sposób, w jaki fani influencerów mogą pokazać swoje wsparcie dla swoich ulubionych twórców. Mogą wysyłać te prezenty TikTok poprzez kwalifikujące się filmy na żywo i nie na żywo, jak chcą. Tak długo, jak twórca ma odpowiednią kwalifikowalność, mogą spieniężyć hojność i przychylność swoich fanów. Oczywiście, będą musieli zdobyć trochę popularności, zanim będą mogli czerpać korzyści z prezentów TikTok. Niemniej jednak, rosnąca liczba źródeł przychodów sama w sobie jest dobrym trendem zarówno dla twórców, jak i fanów na platformach takich jak TikTok.