Poradniki do TikTok

7 rzeczy przez, które zostaniesz zbanowany na TikToku

7 rzeczy przez, które zostaniesz zbanowany na TikToku

Istnieją pewne granice, których nie powinieneś przekraczać na TikTok, jeśli nie chcesz, aby twoje konto zostało zbanowane na stałe.

Uchronienie konta TikTok przed banem jest dość prostym procesem. Wystarczy nie naruszać wielokrotnie wytycznych społecznościowych aplikacji, a wszystko będzie w porządku.

Istnieją jednak poważne wykroczenia, które aplikacja traktuje poważnie i które mogą skutkować banem. Poniżej przedstawiamy działania, które mogą skutkować stałym banem na TikTok.

Dlaczego TikTok banuje użytkowników?

Zanim przejdziemy do tego, za co możesz zostać zbanowany na TikTok, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego aplikacja w ogóle stosuje politykę banowania użytkowników.

TikTok to platforma, która ma służyć rozrywce i kreatywności. W aplikacji obowiązują wytyczne dla społeczności, aby upewnić się, że wszyscy użytkownicy przestrzegają tych samych zasad.

Jeśli ktoś nagminnie łamie wytyczne społecznościowe, jego konto może zostać zablokowane. Ma to na celu zapewnienie, że aplikacja pozostanie bezpieczną i zabawną przestrzenią dla wszystkich użytkowników.

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego użytkownicy są banowani, przyjrzyjmy się, co może wpędzić Cię w kłopoty.

Co spowoduje, że zostaniesz zbanowany na TikTok?

Najszybszą drogą do zbanowania konta na TikTok jest udostępnianie nieodpowiednich treści. TikTok ma ścisłą politykę dotyczącą tego, czego nie toleruje na swojej platformie. Obejmuje to treści promujące zastraszanie, narkotyki, alkohol, nagość lub wszelkie formy treści seksualnych.

Wielokrotne naruszenie którejkolwiek z tych zasad może skutkować zablokowaniem dostępu do platformy. Chociaż częste łamanie zasad może doprowadzić do zbanowania użytkownika na TikTok, wydaje się, że niektóre naruszenia są bardziej dotkliwe niż inne i dlatego mogą doprowadzić do szybszego zbanowania.

Oto kilka rzeczy, za które możesz zostać zbanowany na TikTok, zgodnie z wytycznymi dla społeczności.

1. Udostępnianie treści, które zagrażają bezpieczeństwu publicznemu

Jeśli zamierzasz korzystać z TikTok, musisz powstrzymać się od publikowania w aplikacji treści, które nawołują lub promują jakąkolwiek formę przemocy. Popieranie, kierowanie lub zachęcanie innych osób do stosowania przemocy jest podstawą do zamknięcia konta w serwisie TikTok. Jest to wyraźnie zaznaczone w Wytycznych dla społeczności, które stanowią:

Wielokrotne publikowanie treści, które nawołują do przemocy lub zachęcają do ataków terrorystycznych, ostatecznie prowadzi do zablokowania konta. Jest to podobne do tego, w jaki sposób treści zagrażające bezpieczeństwu publicznemu są jedną z rzeczy, które mogą skutkować stałym banem na Facebooku.

2. Udostępnianie treści o charakterze seksualnym

Publikowanie treści, które przedstawiają lub promują wykorzystywanie seksualne lub ogólnie nagość, może doprowadzić do zablokowania konta w serwisie TikTok.

Treści gloryfikujące uwodzenie i inne formy szkodliwych działań z udziałem nieletnich naruszają wytyczne społeczności TikTok i mogą również doprowadzić do zamknięcia konta.

3. Publikowanie treści, które przedstawiają lub gloryfikują samookaleczenia

TikTok nie zezwala na publikowanie treści, które przedstawiają lub promują jakąkolwiek formę samookaleczenia. Treści promujące samobójstwa, samookaleczenia i zaburzenia odżywiania mogą spowodować usunięcie z platformy.

Wielokrotne publikowanie treści promujących amatorskie akrobacje i inne gry, które mogą prowadzić do obrażeń, może skutkować banem w serwisie TikTok.

4. Udostępnianie treści zawierających przemoc lub grafikę

Może Ci się to nie spodobać, jeśli jesteś miłośnikiem horrorów, ale TikTok zabrania publikowania lub przesyłania treści, które są „bezinteresownie szokujące” lub „gloryfikują skrajną przemoc lub cierpienie”. Dotyczy to również treści takich jak publikowanie graficznych nagrań wideo przedstawiających wypadki i obrażenia.

Jest to naprawdę zrozumiałe, ponieważ na platformie jest bardzo dużo osób nieletnich.

Treści przedstawiające krzywdę ludzi lub zwierząt są usuwane, a ciągłe umieszczanie brutalnych treści prowadzi w końcu do trwałego zakazu.

5. Publikowanie treści promujących nielegalne działania

Publikowanie lub przesyłanie filmów promujących nielegalne działania może doprowadzić do zbanowania użytkownika w serwisie TikTok. Dotyczy to postów przedstawiających akty przemocy fizycznej, wykorzystywanie ludzi, nielegalny handel dzikimi zwierzętami lub łamanie prawa w jakikolwiek sposób.

Nie wolno również udostępniać treści, które instruują ludzi, jak popełniać nielegalne czyny.

Wielokrotne udostępnianie treści promujących używanie broni palnej, narkotyków, alkoholu i tytoniu również może spowodować zablokowanie konta na TikTok.

6. Groźby szantażu

Grożenie zhakowaniem lub ujawnieniem danych kogoś w celu szantażowania go to kolejny sposób na zbanowanie konta TikTok.

Możesz również zostać zbanowany na TikTok za udostępnianie treści grożących ujawnieniem danych osobowych innego użytkownika, takich jak adres zamieszkania, prywatny adres e-mail, prywatny numer telefonu, wyciągi z konta bankowego, numer ubezpieczenia społecznego lub numer paszportu.

7. Spam, podszywanie się pod inne osoby oraz wprowadzanie w błąd

Wszystkie formy spamu i fałszywego zaangażowania narażają Twoje konto TikTok na ryzyko zbanowania. Udostępnianie treści promujących fałszywe zaangażowanie, takich jak kupowanie lub sprzedawanie wyświetleń, polubień, obserwatorów, udziałów lub komentarzy, również jest niezgodne z wytycznymi społecznościowymi TikTok.

Podszywanie się – otwieranie konta TikTok z cudzymi danymi z zamiarem wprowadzenia ludzi w błąd – również może spowodować wyrzucenie z serwisu.

Wreszcie, możesz również zostać zbanowany na TikTok za udostępnianie błędnych informacji, które mogą potencjalnie zaszkodzić danej osobie lub społeczności.

Jak odwołać się od zbanowanego konta na TikTok?

Większość osób, które zostały zbanowane na TikTok, naprawdę na to zasłużyła, ale jest kilka osób, które zostały niesłusznie zbanowane.

W serwisie TikTok odnotowano kilka przypadków niesłusznego zbanowania. TikTok zawsze określał je jako „ludzkie błędy moderacji”.

Możesz odwołać się od swojego bana, jeśli uważasz, że dotyczy on jednego z tych błędów. Szanse na odzyskanie zbanowanego konta są jednak niepewne.

Jak nie zostać zbanowanym na TikTok

Sposób na uniknięcie zbanowania na TikTok jest prosty: nie naruszaj wytycznych społecznościowych.

Ale oczywiście nie zawsze łatwo jest przestrzegać zasad, zwłaszcza gdy nie wiesz, jakie one są. Dlatego też podsumowaliśmy kilka kluczowych punktów, o których należy pamiętać, korzystając z TikTok.

Pamiętaj, aby:

  • Publikować treści odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych.
  • Nie publikuj niczego, co promuje przemoc lub działania niezgodne z prawem.
  • Nie spamować i nie wprowadzać ludzi w błąd.
  • Nie udostępniać cudzych danych osobowych bez zgody.
  • Szanuj innych użytkowników i całą społeczność.

Trzymanie się tych prostych zasad uchroni Cię przed zbanowaniem. Oczywiście z wyjątkiem kolejnego „ludzkiego błędu moderacji”.