Poradniki do TikTok

Jak korzystać z TikTok: 10 wskazówek dla początkujących

Jak korzystać z TikTok 10 wskazówek dla początkujących

Bez względu na to, czy jesteś nowym użytkownikiem TikTok, czy już wiesz, jak z niego korzystać, te wskazówki dotyczące TikTok powinny pomóc ci w pełni wykorzystać możliwości aplikacji.

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Jest wypełniona filmami, na których ludzie tańczą, śpiewają, wykonują akrobacje i odgrywają komediowe skecze. Po przejrzeniu zaledwie kilku filmów nie będziesz chciał przestać.

Niezależnie od tego, czy jesteś tylko zwykłym widzem, czy osobą, która zamierza sama zamieszczać filmy, aby zacząć, musisz wiedzieć, jak korzystać z serwisu TikTok. Poniższe wskazówki dla początkujących powinny pomóc Ci stać się ekspertem TikTok w mgnieniu oka.

1. Jak uczynić konto TikTok prywatnym?

jak ustawić prywatne konto na tiktok
prywatne konto na tiktok

Po założeniu konta TikTok musisz zdecydować, czy chcesz, aby Twoje konto było prywatne. Jeśli nie chcesz, aby obce osoby oglądały Twoje filmy, przejdź do ikony profilu po prawej stronie dolnego paska menu.

W swoim profilu kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Przejdź do sekcji Prywatność i kliknij przycisk Konto prywatne, aby włączyć to ustawienie. Gdy ustawisz swoje konto jako prywatne, inni użytkownicy nie będą mogli Cię śledzić bez Twojej zgody. Z tego miejsca możesz też dostosować inne ustawienia prywatności dotyczące komentarzy, duetów, wiadomości i nie tylko.

Pamiętaj, że nawet jeśli ustawisz swoje konto jako prywatne, TikTok nadal stanowi zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa.

2. Jak przesłać film na TikTok po nagraniu go z galerii?

Stworzyłeś wspaniałe wideo w telefonie za pomocą jednej z najlepszych aplikacji do edycji wideo i chcesz przesłać je do serwisu TikTok. Na szczęście nie musisz nagrywać filmu przez TikTok, aby go opublikować.

Otwórz TikTok i naciśnij ikonę znaku plusa u dołu ekranu. Po przejściu do ekranu nagrywania kliknij przycisk Prześlij w prawym dolnym rogu.

Spowoduje to przejście do galerii telefonu, gdzie możesz wybrać zdjęcia lub filmy, które chcesz przesłać. Aby przesłać więcej niż jedno wideo, stuknij pierwsze wideo, którego chcesz użyć, wyświetl jego podgląd, a następnie naciśnij przycisk Wybierz w lewym dolnym rogu.

Powtórz ten krok dla wszystkich pozostałych filmów lub zdjęć, których chcesz użyć. Następnie naciśnij Dalej w prawym dolnym rogu i możesz przystąpić do edycji długości wideo, a także dodać tekst i filtry.

3. Jak utworzyć pokaz slajdów przy użyciu zdjęć

TikTok umożliwia nie tylko przesyłanie filmów ze swojej galerii, ale także przesyłanie serii zdjęć w celu utworzenia pokazu slajdów. Kliknij tę samą ikonę ze znakiem plusa u dołu ekranu. Zobaczysz opcje dotyczące długości filmu oraz szablonów. Przeciągnij palcem, aby wybrać szablon, a następnie kliknij przycisk Wybierz zdjęcia.

Spowoduje to przejście do Twojej galerii, gdzie możesz wybrać kilka zdjęć, które chcesz wykorzystać w pokazie slajdów. Jeśli jesteś fotografem amatorem, warto przed użyciem zdjęć poddać je edycji w jednym z tych łatwych w obsłudze programów do edycji zdjęć dla początkujących.

Należy pamiętać, że kolejność zdjęć w pokazie slajdów zależy od kolejności, w jakiej zostały one wybrane. Gdy skończysz, kliknij przycisk OK w prawym dolnym rogu ekranu, aby przejść do etapu edycji.

4. Jak usunąć własne filmy z serwisu TikTok?

Jak usunąć własne filmy z serwisu TikTok
Usuwanie filmów na tiktok

Jeśli przez przypadek wrzucisz film, nie martw się – nadal możesz go usunąć. Przejdź do swojego profilu, a następnie wybierz film, który chcesz usunąć. Kliknij trzy kropki po prawej stronie ekranu, aby wyświetlić menu. Przeciągnij palcem po opcjach, a następnie wybierz Usuń.

5. Jak zrobić GIF-y z filmów TikTok

Jak zrobić GIF-y z filmów TikTok
GIF-y TikTok

Gdy znajdziesz film, który Ci się spodoba, dlaczego nie przekształcić go w GIF-a? Kliknij na wybrany film, a następnie wybierz przycisk strzałki po prawej stronie ekranu. Zobaczysz szereg opcji udostępniania, a także opcję „Udostępnij jako GIF”.

Po wybraniu tej opcji TikTok przekieruje Cię do ekranu, na którym będziesz mógł edytować długość swojego GIF-a. Po zakończeniu wybierz Generuj, aby utworzyć GIF-a. Następnie możesz go udostępnić na różnych platformach społecznościowych, a nawet za pomocą wiadomości tekstowej.

6. Jak ustawić timer do nagrywania wideo

Przytrzymywanie przycisku nagrywania w celu tworzenia filmów jest kłopotliwe. W końcu podczas nagrywania wideo może być konieczne użycie obu rąk. Dlatego korzystanie z funkcji minutnika znacznie ułatwia nagrywanie.

Aby rozpocząć nagrywanie wideo, wybierz znak plusa u dołu ekranu. Jednak zamiast trzymać wciśnięty duży czerwony przycisk, kliknij przycisk Timer po prawej stronie ekranu. Dzięki temu można wybrać czas zatrzymania filmu. Po wybraniu czasu za pomocą suwaka, TikTok wyświetli odliczanie trzech sekund przed rozpoczęciem nagrywania.

 7. Jak pobrać filmy z serwisu TikTok

Jak pobrać filmy z serwisu TikTok

Chcesz pobrać wideo TikTok? Przejdź do filmu, który chcesz pobrać, i wybierz ikonę strzałki po prawej stronie ekranu. Kliknij przycisk Zapisz wideo, a film zostanie pobrany bezpośrednio na Twój telefon. Możesz również pobrać filmy TikTok na pulpit.

8. Jak wykorzystać piosenkę z cudzego TikTok?

Jak wykorzystać piosenkę z cudzego TikTok
piosenka z cudzego TikTok

Aby znaleźć piosenki w serwisie TikTok, nie musisz korzystać z jednej z tych aplikacji do rozpoznawania muzyki. Gdy natrafisz na piosenkę w czyimś filmie, którą chcesz wykorzystać, wybierz film i kliknij ikonę płyty winylowej w prawym dolnym rogu ekranu.

TikTok wyświetli nazwę piosenki oraz filmy innych użytkowników, którzy jej użyli. Aby włączyć go do swojego wideo, wybierz opcję Użyj tego dźwięku, aby rozpocząć nagrywanie.

9. Jak stworzyć filmik TikTok z synchronizacją ust?

Serwis TikTok słynie z ogromnego wyboru filmów z synchronizacją ruchów warg. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zrobić własne, być może miałeś problem z dopasowaniem ruchu warg do słów piosenki. W takim przypadku możesz skorzystać z narzędzi do edycji w serwisie TikTok, dzięki którym Twój filmik z synchronizacją ruchów warg będzie idealny.

Po nagraniu wideo dodaj utwór, do którego synchronizujesz usta, za pomocą przycisku Dźwięki u dołu ekranu. Następnie wybierz ikonę nożyczek w prawym górnym rogu menu Dźwięki. Następnie możesz przeciągnąć suwak u dołu ekranu, aby ustawić czas rozpoczęcia utworu. Gdy skończysz, stuknij przycisk zaznaczenia, a Twoje usta powinny idealnie pasować do utworu.

10. Jak znaleźć swój kod QR TikTok

Po utworzeniu konta w serwisie TikTok automatycznie otrzymujesz kod QR, który łączy się z Twoim profilem. Aby uzyskać do niego dostęp, przejdź do swojego profilu, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu profilu i wybierz opcję Kod QR.

Następnie będziesz mógł wyświetlić swój kod QR, pobrać go, a także udostępnić na Instagramie, Snapchacie lub za pomocą wiadomości tekstowej. Aby zeskanować kod innej osoby, naciśnij ikonę Skanuj w prawym górnym rogu ekranu i wyceluj ją w kod QR.

Gdy już opanujesz obsługę TikTok, nie powinieneś mieć żadnych problemów z nawigowaniem po aplikacji, pobieraniem filmów i publikowaniem własnych dzieł sztuki. Biorąc pod uwagę jej popularność, wygląda na to, że TikTok jest tu na stałe. Te porady i wskazówki dotyczące TikTok powinny pomóc Ci w opanowaniu aplikacji.