Poradniki do TikTok

Q&A TikTok – Pytania i odpowiedzi na TikToku – Jak to działa?

Q&A TikTok - Pytania i odpowiedzi na TikToku - Jak działa nowa funkcja

Jak włączyć Q&A na swoim profilu w TikTok ???????

Korzystając z funkcji Pytań i odpowiedzi na TikTok, możesz odkryć nowy sposób łączenia się i angażowania z innymi użytkownikami.

W tym artykule dowiesz się więcej o funkcji Q&A na TikTok, jak działa oraz jak ją włączyć i zarządzać nią na swoim profilu i filmach.

Co to jest Q&A na TikTok i jak działa?

Q&A na TikTok to funkcja pytań i odpowiedzi, która umożliwia zadawanie pytań w aplikacji lub odpowiadanie na nie. Gdy zobaczysz sugerowane pytanie, które Cię interesuje, możesz je stuknąć, aby zobaczyć odpowiedzi innych osób, a także udzielić własnych.

Zadane przez Ciebie pytania i udzielone odpowiedzi są zapisywane w odpowiednich zakładkach, więc możesz je przejrzeć w późniejszym czasie.

Możesz również zaprosić innych użytkowników TikToka do odpowiedzi na pytania, które mogą ich zainteresować. Odpowiedzi mogą być w formie wideo i mogą mieć długość od 15 sekund do trzech minut.

Użytkownicy mogą również nagrywać pytania wideo – nie jesteś więc ograniczony do pytań tylko tekstowych.

Możesz również uzyskać dostęp do galerii telefonu, aby użyć wcześniej nagranego materiału filmowego, a także dodać naklejki, błysk, filtry, dźwięki i inne efekty.

Korzyści z używania pytań i odpowiedzi (Q&A) na TikToku

  • TikTok Q&A może pomóc Ci uzyskać szybkie odpowiedzi na najgorętsze pytania. 
  • Pytania i odpowiedzi na TikTok są pozyskiwane od każdego użytkownika, co zapewnia szeroki zakres nowych, świeżych pytań na różne tematy.
  • Ponieważ większość odpowiedzi jest w formie wideo, mogą one pomóc Ci połączyć się z publicznością lepiej niż odpowiedzi tekstowe.

Czasami jednak, możesz być zmuszony do cierpliwego sortowania przez kilka odpowiedzi, aby znaleźć jedną, która jest zarówno odpowiednia i pomocna.

Mając to na uwadze, przejdźmy teraz do tego, jak włączyć pytania i odpowiedzi na swoim profilu TikTok i jak używać to, aby zadawać lub odpowiadać na pytania na TikTok.

Jak włączyć Q and A na TikTok na swoim profilu

Po włączeniu funkcji Q&A na swoim profilu TikTok, inni użytkownicy będą mogli zobaczyć Twoje odpowiedzi, stukając w Q&A na Twoim profilu.

Wykonaj następujące kroki, aby włączyć funkcję Q&A na swoim profilu TikTok…

  1. Otwórz aplikację TikTok na telefonie komórkowym i stuknij w Profil w prawym dolnym rogu. 
  2. Na następnym ekranie stuknij w menu hamburger w prawym górnym rogu, a następnie stuknij w Narzędzia twórcy.
  3. Wybierz „pytania i odpowiedzi”
  4. Ukazały Ci się właśnie wszystkie funkcje Q&A na TikToku!
Q&A TikTok
pytania i odpowiedzi na tiktok

Narzędzia Tiktokera zawierają zestaw narzędzi, które umożliwiają tworzenie i zarządzanie treściami na TikTok. Tutaj możesz przeglądać analitykę i uzyskiwać spostrzeżenia na temat swoich filmów i widzów. Możesz także uzyskać dostęp do Portalu Twórców oraz swoich ustawień reklam.

Stuknij w Q&A, aby uzyskać dostęp do obszaru pytań i odpowiedzi. Teraz stuknij w przycisk menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Otworzy to ustawienia Q&A, w których możesz włączyć przełącznik Pokaż na profilu.

Po włączeniu tego, opcja Q&A pojawi się na Twoim profilu.

Jak korzystać z funkcji Q&A na TikTok

Teraz, gdy pomyślnie włączyłeś funkcję Q&A na swoim profilu, możesz teraz przejść do korzystania z niej, aby zadać lub odpowiedzieć na pytania.

Aby przejść do strony Moje Q&A, stuknij w swój profil, stuknij w menu hamburger, stuknij w Narzędzia twórcy, a następnie stuknij w Q&A.

Jak wyświetlić pytania i odpowiedzi innych osób?

W zakładce „Sugerowane” znajdziesz listę pytań i odpowiedzi od innych użytkowników TikTok. Możesz przewijać w górę, aby zobaczyć różne pytania i odpowiadające im odpowiedzi.

Dla każdego zadanego pytania, zobaczysz nazwę użytkownika osoby, która je zadała, oraz aktualną liczbę odpowiedzi wideo, które otrzymało.

Jak odpowiadać na pytania innych osób?

Aby odpowiedzieć na pytania innych osób w zakładce „Sugerowane”, po prostu przejdź do pytania i stuknij w przycisk Odpowiedz po prawej stronie.

Wybierz, jak długo ma trwać Twoja odpowiedź wideo i stuknij przycisk przechwytywania. Kiedy skończysz nagrywać swoją odpowiedź, stuknij w znacznik wyboru. Możesz dodać dźwięki, efekty, a nawet użyć lektora.

Jak zadawać własne pytania

Masz ciekawe pytanie? Przejdź do strony Moje Q&A i stuknij przycisk Zadaj pytanie.

Możesz zadawać pytania tekstowe lub oparte na wideo. Aby użyć tylko tekstu, wpisz swoje pytanie w polu Co chcesz wiedzieć i stuknij Publikuj po zakończeniu. Możesz stuknąć w Zaproś, aby bezpośrednio poprosić swoje kontakty do odpowiedzi na pytanie.

Aby nagrać pytanie wideo, stuknij ikonę rejestratora wideo, przejrzyj informacje ostrzegawcze, stuknij Zezwalaj, aby przyznać uprawnienia, stuknij przycisk przechwytywania i zacznij nagrywać pytanie. Stuknij Dalej, a następnie stuknij publikuj po zakończeniu.